Wybielanie zębów- nowoczesne metody wybielania szkliwa

Metody wybielania zębów

Wybielanie laserowe

Pierwszą z metod jest odpłatne wybielanie laserowe. Przystępując do tego zabiegu należy wcześniej podjąć kroki. Kroki te to między innymi dokładne wyszczotkowanie zębów. W gabinecie dentystycznym stosuje się pastę w ciemnoszarym kolorze, którą nakłada się na specjalistyczną szczoteczkę. Szczoteczka obrotowa wypoleruje zęby o kilka tonów. Jak i również zabieg uswania kamienia nazębnego jest wymagany. Kamień nazębny powoduje zżółknięcie zęba w kanalikach i dolnych częściach zęba, przy dziąsłach. 

Po przygotowaniu zębów do wybielenia następuje wybielanie laserowe. Tak jak kawa wsiąka w ząb powodując przyciemnienie koloru, tak i żel wybielający wniknie w ząb, przy użyciu lasera. 

Wybielanie nakładkowe

Drugą z metod jest tak zwane wybielenie nakładkowe. Od pacjenta zależy w dużej mierze proces wybielanie. Dentysta jedynie przygotuje nakładkę. Nakładka musi idealnie dopasować się do uzębienia pacjenta. 

Podczas około kilku tygodni pacjent zobowiązuje się odpłatnie nakładać żel wybielający na nakładkę. Musi ją trzymać na zębach około 4 godziny. I po tym czasie ściągnąć, a zęby umyć fluorową pastą. 

Wybielanie maskujące

Trzecią metodą jest zamaskowanie zębów. Polega ono na nałożeniu środka maskującego na każdy ząb. Metoda ta powoduje zakrycie zębów o błędnym kolorze. Stosuje się tu żywicę kompozytową lub porcelanowe płytki.

Wybielanie zębów

Oczywiście, urodzić się z białymi zębami o silnej kości jest nie zawsze możliwe. Encyklopedia medycyny mówi o wprowadzeniu dużej dawki fluorku sodu. Wówczas zęby będą długo zdrowe. Nowoczesne pasty wybielające są zrobione na tej zasadzie. Zaliczane do nowoczesnych metod.

One są świetnym sposobem na białe zęby. Jednak mają one tę wadę, że wymagają unikania kawy, herbaty, palenia papierosów. Wymagają pielęgnacji, która nie sprowadzi koloru bieli do wcześniejszych ciemnych tonów.

One thought on “Wybielanie zębów- nowoczesne metody wybielania szkliwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *