prolina swanson

Suplement diety Prolina – na co pomaga?

Prolina to aminokwas, który odgrywa kluczową rolę przy produkcji kolagenu. To dzięki niej skóra staje się jędrna i wytrzymała, dlatego produkty bogate w prolinę są często zalecane dla skóry dojrzałej lub zniszczonej. Prolina ma również inne zalety, takie jak zmniejszenie ryzyka oparzeń słonecznych, wspomaganie gojenia się ran po urazach lub trądziku. Pomaga nawet zmniejszyć widoczność zmarszczek! Przyjrzyjmy się bliżej, co jeszcze dobrego może zrobić prolina dla Twojej skóry.

Prolina a odnowa skóry – kosmetyk w tabletce

Z wiekiem produkcja kolagenu spowalnia, co prowadzi do powstawania zmarszczek i utraty elastyczności skóry. Odnowa skóry to proces tworzenia nowych komórek, w szczególności włókien kolagenowych, który jest uruchamiany przy udziale proliny. Dlatego zwiększenie jej ilości w skórze może wspomóc odnowę i zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Badania pokazują, że prolina może zauważalnie zwiększyć ilość produkowanego kolagenu, a to prowadzi do uzyskania gładszej, jędrniejszej skóry. Choć nie jest to magiczna formuła, przyjmowanie proliny z zewnątrz może zmniejszyć również widoczność zmarszczek. Należy jednak pamiętać, że efekty będą najbardziej zauważalne u osób poniżej 40 lat, a im wcześniej rozpocznie się suplementację proliny, tym lepiej – warto zrobić to już po przekroczeniu 25 roku życia.

na co pomaga prolina

Prolina a ochrona przed promieniowaniem UV – spróbuj jeśli lubisz się opalać

Uszkodzenia skóry spowodowane ekspozycją na promienie UV są jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego starzenia się. Powodują one zmarszczki i przebarwienia, a także zwiększają ryzyko zachorowania na raka skóry. Stosowanie produktu zawierającego prolinę może jednak pomóc ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem co najmniej na dwa sposoby: po pierwsze stosowana miejscowo, po drugie przyjmowana w formie suplementu.

Suplementacja proliny pomaga zwiększyć ilość kolagenu typu III, który chroni skórę przed uszkodzeniami, dodatkowo zwiększa ilość antyoksydantów w skórze, a te pozwalają odwrócić szkody spowodowane przez promienie UV. Jeśli więc kochasz słońce i trudno Ci całkowicie zrezygnować z opalania, zażywanie proliny będzie dobrym pomysłem.

Prolina i kolagen w żywności i suplementach. Co warto wybrać?

Jak być może już wiesz, kolagen występuje obficie w rybach, wołowinie i niektórych warzywach. Prolina, która jest aminokwasem odpowiedzialnym za promowanie produkcji kolagenu w skórze, również znajduje się w żywności. Dlatego możesz zwiększyć ilość proliny w swojej skórze, jedząc pokarmy bogate w kolagen. Jeśli jednak jesteś wegetarianinem, ograniczasz spożycie mięsa lub stosujesz diety niskobiałkowe, dobrym wyjściem może być suplementacja proliny. Kapsułki zawierające ten aminokwas można kupić między innymi na https://www.witaminyswanson.pl. Są one łatwo przyswajalne i zazwyczaj wystarczy tylko jedna lub dwie kapsułki dziennie, aby zapewnić sobie wszystkie korzyści płynące z zażywania tego związku.

Jak już wspominaliśmy, prolina może przynieść korzyści Twojej skórze na wiele sposobów. Może pomóc w promowaniu jej odnowy, zmniejszyć ryzyko uszkodzeń na skutek promieniowania UV i zwiększyć ilość kolagenu w skórze – wszystko to może pomóc w zmniejszeniu widoczności zmarszczek, poprawi stan stawów, więzadeł, chrząstek, naczyń krwionośnych, a nawet kości. Dlatego każdy, kto szuka skutecznego produktu przeciwstarzeniowego, powinien rozważyć produkt zawierający prolinę. Niewielkim wysiłkiem i kosztem można zauważalnie poprawić stan swojej skóry, ruchomość stawów i opóźnić procesy starzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *