Zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować? Poradnik

Ładne, ale czy nie szkodzą paznokciom?

Hybryda jest bardzo ciekawą formą przyozdabiania paznokci, istnieje wiele koncepcji i wzorów, a dodatkowo jest trwalsza niż w przypadku zwykłych lakierów (potrafi utrzymać się w świetnym stanie nawet przez trzy tygodnie!). Nic też dziwnego, że ostatnio stała się tak bardzo popularna wśród młodych kobiet, szczególnie w okresie letnim. Jednak jak u wszystkich produktów tego typ bywa, hybrydy nie znikają bez śladu, pozostawiając po sobie większe lub mniejsze szkody, jeśli nie spełnimy odpowiednich warunków. Niekiedy mogą nawet doprowadzić do konieczności leczenia z powodu spustoszenia w postaci łamliwości i kruchości. Gdy dojdzie już do takiej nieprzyjemnej sytuacji, jak powinniśmy na nią zareagować? Jak zregenerować paznokcie zniszczone po hybrydzie?

Jakie mogą być przyczyny złego stanu paznokci po hybrydzie?

Na wstępie warto podkreślić, że po WŁAŚCIWIE wykonanym manicurze hybrydowym, paznokcie nadal powinny być w dobrej formie, istnieje jednak różnica między dobrze, a źle wykonanym zabiegiem (np. zrobionym samodzielnie w domu bez wcześniejszego doświadczenia). Przyczyną złego stanu paznokci po hybrydzie może być również alergia (tutaj należy stosować hybrydę tytanową), lub nadmierne stosowanie zmywacza i acetonu, które jako produkty wysoko chemiczne uszkadzają płytkę paznokcia, w skrajnych przypadkach nieodwracalnie.

Kilka prostych sposobów na regenerację

  Zatem jakiej regeneracji potrzebują nasze paznokcie po hybrydzie? Od razu odradza się wszelkiego rodzaju tanie odżywki z nieznanego źródła, które mogą tylko pogorszyć kondycję paznokci. Rozwiązanie okazuje się być o wiele prostsze, zamiast testowania wielu różnych środków najlepiej zakupić olejek z drzewa herbacianego, który jako naturalna odżywka przyniesie ukojenie po manicurze. Wystarczy go wetrzeć. Jest łatwo dostępny, znajdziemy go w każdej dobrze zaopatrzonej aptece. Istnieje jeszcze kilka sposobów na zregenerowanie paznokci po hybrydzie. Najszybszym z nich jest manicure japoński, który krótko mówiąc polega na wsmarowaniu pasty bogatej w składniki odżywcze i nałożeniu specjalnego pudru. Istnieje również możliwość rozpoczęcia diety wspomagającej stan włosów skóry i paznokci. W takiej diecie ważną rolę odgrywają odżywki białkowe, orzechy, czerwone mięso, które dostarczy dodatkowo żelaza.

 Podsumowując, nie musimy rezygnować ze stylowo wyglądających hybryd w obawie przed zniszczeniem płytki paznokcia. Jeśli chcemy utrzymać ją w dobrym stanie wystarczy dobrze o nią zadbać i stosować się do kilku prostych zasad. Jak widać zregenerowanie paznokci po hybrydzie nie jest w cale skomplikowane.

2 thoughts on “Zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować? Poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *