Nie kupuj, wypożycz! Łóżka rehabilitacyjne

Sprzęt służący do pomocy potrzebującym pacjentom, którzy wymagają rehabilitowania wciąż ewoluuje. Ciężkie i mało poręczne przedmioty odchodzą w niepamięć. Na rynku pojawiają się urządzenia lekkie, o dużej ergonomii oraz wykonane z nowoczesnych surowców. Coraz więcej osób może pozwolić sobie na ich zakup – jeszcze do niedawna zakup sprzętu rehabilitacyjnego był synonimem luksusu. Pomijając fakt, że sytuacja ekonomiczna społeczeństwa w Polsce poprawia się, wpływ na ten fakt ma przede wszystkim zwiększenie osób wymagających korzystania z urządzeń pomagających w codziennym funkcjonowaniu.

Społeczeństwo jest coraz starsze, opieka medyczna nie zawsze jest wstanie sprostać oczekiwaniom pacjentów, co prowadzi do wielu urazów, wynikających ze zbyt długiego oczekiwania na kontakt z medykami. Dodatkowo, trwająca od prawie dwóch lat epidemia Sars-CoV-2 spowodowała, że zwiększył się odsetek osób potrzebujących rehabilitacji. Do tego grona dołączyły także osoby młode – w końcu wirus ten nie jest tylko domeną osób w starszym wieku.

Sytuacja ta doprowadziła do powstawania wciąż nowych firm zajmujących się produkcją oraz sprzedażą sprzętu dla osób korzystających z rehabilitacji. Ceny stają się coraz niższe, więcej osób może pozwolić sobie na zakup takowych.

Na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą lub nie mogą zakupić urządzeń rehabilitacyjnych. Nie zawsze decydują o tym względy finansowe – często czynnikiem, który przemawia nad rezygnacją z zakupu są trudności organizacyjne. Wszak takowy sprzęt może nosić znaczne rozmiary, a co za tym idzie, mogą pojawić się trudności w rozmieszczeniu go w miejscu zamieszkania. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych są łóżka rehabilitacyjne. Mogą one pełnić funkcje zwykłego mebla, dzięki czemu przestrzeń nie jest w nieciekawy sposób zakłócana.

Krótka historia łóżek rehabilitacyjnych

Pojawiły się one już na początku dwudziestego wieku. Osoby zmagające się z licznymi schorzeniami, które muszą pozostać w pozycji leżącej są zagrożone osłabieniem mięśni oraz uszkodzeniem układu kostno-stawowego w wyniku bezruchu. Rehabilitacja pozwoli – po pierwsze uniknąć przykrych skutków długiego leżenia, a po drugie wpłynie na szybki powrót do sprawności.

W ten sposób zapoczątkowała się era łóżek rehabilitacyjnych, które łączyły funkcje zwykłego urządzenia życia codziennego oraz dodatkowo pomagającemu w rekonwalescencji. Wraz z rozwojem tej technologii coraz więcej usługodawców zdecydowało się na możliwość wypożyczenia takich łóżek, jest to ciekawe rozwiązanie, choć nadal mało popularne.

Wynajem sprzętu do rehabilitacji w tym łóżek ma wiele zalet. Jest to dobra alternatywa dla osób o nieciekawej sytuacji finansowej. Ceny takiej usługi są dużo niższe niż zakup specjalistycznego łóżka, bo choć ceny idą w dół, nadal jest to duży koszt. Świadczenia dla osób niepełnosprawnych są nadal bardzo wysokie. Kolejną ważną kwestią jest fakt, że takie łóżko po pewnym czasie, może przestać być użyteczne, kiedy osoba z niego korzystająca dojdzie już do sprawności. Wtedy, pojawia się kwestia, co z takim niepotrzebnym meblem zrobić, a perspektywa sprzedaży na portalach aukcyjnych nie przekonuje każdego. W każdej chwili możemy zrezygnować z najmu, ale wymienić sprzęt na inny. Kupując łóżko w sklepie stacjonarnym nie zawsze mamy taką możliwość.

Czy warto korzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

Oczywiście, że warto! Oszczędzamy czas oraz pieniądze. Wykwalifikowany zespół jest w stanie dostarczyć i zamontować łóżko w wybranym przez klienta miejscu. Do tego na rynku istnieje bardzo szeroka gama wybory jeśli chodzi o takowy sprzęt. Istnieje możliwość dofinansowania z NFZ oraz doradztwa od osób wykształconych i z doświadczeniem, które pomogą dobrać urządzenie do danego schorzenia. W każdej chwili możemy zrezygnować z usługi, a kwoty są niskie, co wpływa na korzyść względem zakupu łóżka na własność. Każdy sprzęt objęty jest gwarancją, dzięki czemu, nie należy się przejmować ewentualnymi usterkami.

Korzyści wynajmu łóżek jest mnóstwo, branża coraz bardziej się rozwija, kwestią czasu jest zatem, kiedy to coraz więcej osób będzie preferowała wynajem aniżeli zakup. Można spróbować, a kto wie, być może jest to najlepsze rozwiązanie.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem medycznym Visamed, właścicielem wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych dlachorych.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *