suplementy-diety-calanoil

Jak wybrać skuteczny suplement diety?

Zapotrzebowanie organizmu na niektóre makro i mikroelementy jest bardzo duże i nie zawsze można je zaspokoić za pomocą pożywienia. Stosowanie suplementów diety to skuteczny sposób na dostarczenie do organizmu składników odżywczych, których nierzadko brakuje w naszej codziennej diecie. Decydując się na dodatkową suplementację, warto pamiętać, że nie każdy suplement diety jest jednak odpowiednim wyborem. Zobaczmy zatem, jak wybrać skuteczny suplement, który będzie zarówno zdrowy, jak i efektywny.

Wybór suplementu – prawidłowo określ swoje potrzeby

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego suplementu diety jest dokładne określenie swoich potrzeb. Zastanówmy się, czego brakuje w naszej diecie i jakie suplementy diety są nam naprawdę potrzebne. Jesteś osobą aktywną fizycznie i dostarczasz zbyt mało białka? W takim razie prawdopodobnie potrzebujesz odżywki białkowej. Czujesz, że w Twojej diecie jest zbyt mało witamin i minerałów? Być może powinieneś sięgnąć po kompleks witamin lub suplementy, dostarczające jedynie określoną grupę mikroelementów.

Bardzo ważne jest również określenie swoich możliwości finansowych, czyli budżetu na suplementy. Warto wziąć pod uwagę to, że standardowo sprzedawane porcje suplementów wystarczają zazwyczaj na około miesiąc, natomiast do osiągnięcia zadowalających efektów i utrzymania ich, potrzebne jest regularne stosowanie suplementów. Dlatego przy wyborze produktu warto wziąć pod uwagę to, że zakupy trzeba będzie cyklicznie powtarzać.

Jak wybrać suplement diety? Przeczytaj skład!

Podstawowym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze suplementu diety, jest oczywiście jego skład. Czytanie etykiet kupowanych produktów to dobry nawyk. W przypadku poszukiwań suplementów największe znaczenie ma zawartość witamin, minerałów i ekstraktów roślinnych. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie znajdują się w nim zbędne substancje dodatkowe lub szkodliwe substancje sztuczne. W większości przypadków dobrą strategią jest zasada „im prostszy skład, tym lepiej”. Zbędnymi substancjami w suplementach są m.in. barwniki, aromaty oraz wypełniacze. Warto również zwrócić uwagę, czy w suplemencie nie znajduje się zbyt duża ilość kalorii i cukru. W przypadku kompleksów witamin zwracajmy uwagę na dokładną ilość danego mikroskładnika. Do popularnych suplementów, które naprawdę działają, zaliczamy m.in. odżywki białkowe, przedtreningówki, spalacze tłuszczu, czy kompleksy witamin.

CalanOil – skuteczny suplement diety

Wybór skutecznego suplementu diety to często trudne zadanie. Warto więc opierać swoją suplementację na produktach, które są sprawdzone, polecane, a przede wszystkim mają udowodnione działanie. Jednym z takich suplementów jest naturalny olej z widłonoga – CalanOil. Suplement diety cechuje się naturalnym składem i posiadającym dużą moc pochodzącą od maleńkiego widłonoga, będącego ważną częścią całego ekosystemu Morza Norweskiego. Ze względu na sposób odżywiania widłonogów, wytwarzany z nich olej jest jednym z najzdrowszych i najbardziej naturalnych olejów morskich. CalanOil to jednak nie tylko olej z widłonoga, ale również inne skuteczne składniki.

W suplemencie znajdziemy np. morskie nienasycone kwasy tłuszczowe (estry wosków) w bardzo dużej ilości, kwas eikozapentaenowy (EPA), kwas dokozaheksaenowy (DHA), kwas stearydonowy (SDA), kwas cetoleinowy, ester astaksantyny oraz sterole. CalanOil to świetne źródło kwasów Omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 to rodzaj wielonienasyconych tłuszczów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym stosowanie CalanOil z kwasami Omega-3 pomaga wzmocnić kości, zmniejsza ryzyko powstawania miażdżycy, wspomaga pracę mózgu, działa przeciwzapalnie oraz ogranicza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Jeśli zatem szukasz odpowiedniego preparatu z kwasami Omega -3, wybierz suplement diety – calanoil.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *