Dbasz o stopy? Postaw na masło shea

Każdemu kto choć raz bliżej przyjrzał się w drogerii kosmetykom mającym odżywić, nawilżyć i zregenerować stopy, na pewno wpadło w oko masło shea. Co to jednak dokładnie jest? Mówiąc w skrócie: jest to składnik, który pozyskuje się z afrykańskiego drzewa o nazwie masłosz parka (drzewo masłowe). Jest to roślina dzika oryginalnie rosnąca tylko na tym jednym kontynencie. Gdy już wiemy masło shea z czego powstaje, czas zająć się dokładnie omówieniem jego odżywczych i regeneracyjnych właściwości. Co sprawia, że ta właśnie roślina zyskała tak dużą popularność?

Masło shea – właściwości

Drzewo masłowe potrafi rosnąć nawet 300 lat. Przez ten czas wzrasta na wysokość do dwudziestu metrów, a raz do roku zobaczymy na nim owoce o kolorze żółtym lub żółto-zielonym które są wielkości mniejszego awokado. I to właśnie z pestek tych owoców pozyskuje się masło shea. Pestka bowiem w ponad połowie złożona jest z cennego tłuszczu. Jedno duże drzewo na raz rodzi około dwudziestu kilogramów owoców, co przekłada się na możliwość pozyskania około czterech kilogramów kosmetycznego składnika.

Warto powiedzieć kilka słów o tym, jaki masło shea skład posiada. Znajdziemy tu bowiem całkiem sporą listę dobroczynnych elementów. Wśród nich są kwasy: nasycony stearynowy i jednonienasycony oleinowy, witaminy F, E oraz A, a także liczne fitosterole. Dzięki nim masło shea w kosmetyce zastosowanie ma naprawdę duże. Po pierwsze: wzmacnia odbudowę naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry, która staje się odpowiednio nawodniona i zabezpieczona przed przyszłą możliwością utraty wody. Zapewnia więc to świetne działanie ochronne na stopy.

Co więcej, masło shea zastosowanie znajduje także wtedy, gdy potrzebujemy zabezpieczyć skórę przed działaniem wolnych rodników oraz wzmocnić jej odbudowę komórkową. W tym mocno pomagają witaminy E oraz A, które dodatkowo odpowiadają za spłycanie zmarszczek, uelastycznianie naskórka oraz podniesienie produkcji elastyny oraz kolagenu. Z kolei witamina F sprawia, że masło shea efekty świetne ma jeśli chodzi o złagodzenie stanów zapalnych na skórze, poprawę działania gruczołów łojowych oraz wzmocnienie bariery ochronnej skóry.

Ostatni z budulców – fitosterole – sprawia że masło shea działanie wykazuje także w zakresie natłuszczania i odżywiania, odbudowy bariery lipidowej, wzmocnienia antyoksydacyjnego oraz ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Dobry kosmetyk do stóp, w którego składzie znajdziesz masło shea, to między innymi krem zmiękczający i nawilżający Pharm Foot Dermo reSoftener.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *