Jak opóźnić okres domowym sposobem bez tabletek?

Kobiety, które dobrze znają swój organizm, mają pod kontrolą cykl menstruacyjny. Jednak czasami okres wypada dokładnie wtedy, kiedy nadchodzi dla nas ważne wydarzenie jak np. planowany urlop, czy wesele. Wówczas staramy się uniknąć menstruacji uciekając się do różnych metod. Jak opóźnić okres domowym sposobem bez tabletek?.

Jak opóźnić okres domowym sposobem bez tabletek?

Zwykle najpopularniejszym sposobem na przesunięcie okresu jest antykoncepcja hormonalna. Jednak wiele kobiet nie decyduje się na tego typu terapię hormonalną. Jak opóźnić okres domowym sposobem bez tabletek?. Na początku należy być świadomym, że sposoby te, nie będą charakteryzowały się 100% skutecznością. Nie przesuniemy tymi metodami okresu o tydzień lub nawet dwa. Najbardziej prawdopodobne jest opóźnienie go o kilka godzin, maksymalnie dni. Czynniki które pomogą nam opóźnić okres domowymi sposobami, bez tabletek to:

  • długo działający stres
  • nagła zmiana klimatu
  • przemęczenie
  • zmiana diety
  • czerwone wino
  • ziołowe napary np. z krwawnika

Jak widać, sposoby te są dość kontrowersyjne. Jednak udzielając odpowiedzi na pytanie: jak opóźnić okres domowymi sposobami bez tabletek, właśnie te działania możemy wymienić w pierwszej kolejności. O ile ciężko wystawić się na działanie długotrwającego stresu, czy przemęczenia, o tyle łatwiej będzie spróbować lampki czerwonego wina lub naparów z ziół.

Jak opóźnić okres domowymi sposobami bez tabletek- witamina C

Zwykle jako sposób naszych babć i prababć na opóźnienie okresu, wymieniane jest zażywanie witaminy C. Często można się spotkać z tym na forach internetowych, gdzie kobiety dzielą się radami na opóźnienie okresu. Mówimy tu o dawce 5000 mg witaminy C, zażytej w fazie lutealnej cyklu menstruacyjnego. Jednak pamiętajmy, że metoda ta nie jest potwierdzona w żaden naukowy sposób. Weźmy pod uwagę też, że duże dawki witaminy C mogą mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia. Jednym z nich może być zakwaszenie organizmu prowadzące do kamicy nerkowej. Każdy ze sposobów na opóźnienie okresu w warunkach domowych, należy stosować z rozsądkiem i umiarem, tak by sobie nie zaszkodzić.

One thought on “Jak opóźnić okres domowym sposobem bez tabletek?

  1. Po co opóźniać okres? Nie rozumiem, po co ingerować w organizm i jego naturalny cykl… tak się zastanawiam czasami co ludzie mają w głowach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *